Tıkanık Tesisat Açma

Tıkanık Tesisat Açma

Kanalizasyona bağlanan atık su tesisatında herhangi bir tıkanıklık, suyun giderden geri taşmasına neden olur. Pis su boruları kir ve kirecin etkisiyle giderek pislenir ve dökülen sular geri gelmeye başlar. Bazen bu olay giderlerden suyun tepmesi olarak da görülmektedir.

 Su tesisatı tıkanmalarının bazı nedenleri vardır. Tesisat döşenirken tesisat içinde inşaat atıklarının kalması, bazen ustaların hatalı işçiliği, bazende kullanıcıların dikkatsiz kullanımları gider tıkanıklığı nedenleri arasındadır. Su tesisatı tıkanıklığı basit bir problem gibi gözükse de, sorun çözüme kavuşturulmaz ise uğraştırıcı bir arıza haline gelir. Tıkalı klozet gideri açan makineli servisimiz su tesisatı tıkanıklığını ortadan kaldırır ve açılan boru içindeki biriken atıkları robotla görüntüler. Görüntüleme işlemi aynı sorunun tekrar yaşanmasını önlemek için yapılan arıza tespitidir.

 Su tesisatı tıkanıklığı açma işlemi için kullanılan özel robotlar ve cihazlar ile birkaç saat içerisinde rutin hayatınıza devam etmeniz sağlanır. Kullanılan teknoloji ile saatlerce gideri tıkayan cismi aramaya veya tesisatı kırmaya gerek yoktur. Kırıp dökmeden teknolojik cihazlar ile yapılan işlemler sonucunda tıkalı giderin açılması kısa süren ve az zahmetli bir iştir.